Inštrukcie pre nových návštevníkov

Inštrukcie pre nových návštevníkov

Pri prvom vstupe na lezeckú stenu je potrebné vyplniť a podpísať registračný formulár. Po podpise obdržíte členskú kartičku, s ktorou sa preukážete pri každom ďalšom vstupe. Lezcom do 18 rokov musí formulár podpísať zákonný zástupca!

FormulárFormulár do 18r.

Ak nemáte žiadne skúsenosti s lezením, je potrebné predtým ako začnete samostatne liezť, prejsť lezeckým kurzom pre začiatočníkov. Na kurz je potrebné sa dopredu objednať mailom alebo telefonicky a dohodnúť si termín s inštruktorom. Na kurze môže byť 2 až 6 ľudí. Nie je potrebné sa špeciálne pripraviť, stačí Vám športové oblečenie. Všetok potrebný lezecký materiál Vám požičiame v rámci kurzu.

Na lezeckom kurze pre začiatočníkov vás pripravia a naučia tak, aby ste nabudúce mohli bez problémov samostatne liezť.

Ak vás na lezeckú stenu sprevádza skúsený lezec, ja zodpovedný za vašu bezpečnosť a prípadné “nehody” voči ostatným. Na stenu nieje potrebné sa dopredu objednávať/ rezervovať. Jednoducho prídete, kúpite si lístok a leziete. Vstup na stenu nieje časovo obmedzený, čiže môžete liezť dovtedy, dokedy vládzete.

1,50€ 2,50€ 1,00€

S predpokladom, že Váš skúsený kolega má vlastný lezecký výstroj, vy budete potrebovať len sedací úväz, lezecké topánky, prípadne vrecko na magnézium. Liezť môžete aj v čistých halových teniskách, ale to už nieje ono… Všetko Vám vieme požičať v požičovni, kde vám personál poradí ohľadom správnej veľkosti lezeckého úväzu a topánok.

Deti

Deti do 15 rokov smú vstúpiť do priestorov lezeckej steny iba v sprievode zodpovedného dospelého, ktorí na nich bude neustále dohliadať. Liezť smú len v detskom sedacom úväze (prsák), ktorý sa upína na hrudi. Ak je dieťa skúsený lezec, môže mu byť umožnené liezť v klasickom horolezeckom úväze. Odporúčame, aby deti nosili lezecké prilby!

Prístup na stenu

Autom


Z rondla zídete smerom na Závodie/ Hájik, držte sa v pravom odbočovacom pruhu, lebo odbočíte na prvej križovatke vpravo. Prejdete okolo SPP, Stanici Záriečie, popri železničnej trati až prejdete cez vrátnicu do areálu býv. drevoindustrie. Stále po hlavnej a približne 200 metrov od vrátnice je na pravo naša stena.
Peši-busom


Najbližšia autobusová zástavka Hálkova je 600 metrov od lezeckej steny K2 Žilina, približne 10 minút chôdze. Stoja tam trojlebusové linky 1,6,7 a 16 a autobusové 21, 22, 26, 27, 29 a 67. Ak vystupujete v smere do mesta, prejdete po prechode cez cestu. Od zástavky idete smerom dolu do podchodu, výjdete pravým východom a potom už len rovno po ceste, cez vrátnicu, odtiaľ 200 metrov po pravej strane nájdete budovu lezeckej steny K2 Žilina.