Lezecká stena K2 Žilina

Lezecká stena K2 Žilina

Indoor a Outodoor lezenie pre všetkých

Parametre lezeckej steny
Celková plocha
+/-1550m2
Indoor Outdoor
Plocha Max. Výška Plocha Max. Výška
+/-1300m2 15m +/-250m2 17m

Profil lezeckej steny umožňuje lezenie naozaj pre všetkých. Nájdete prehľadne označené krátke cesty pre deti, jednoduché cesty v kolmici a na položených profiloch pre začiatočníkov až po náročné cesty v previsoch pre trénovaných lezcov. Lezecké cesty sú pravidelne obmieňané vo viac ako 80 lezeckých líniách a ponúkajú veľkú variabilitu lezenia.

Počas priaznivého počasia je sprístupnené outdoor lezenie, kde sa nachádza 17 metrový profil s mierne previsnutým sklonom. Výborný na vytrvalosť!

Na stene máme k dispozícii niekoľko samoistov. Výborné sú pre začiatočníkov, ktorých spolulezci si možno ešte netrúfajú istiť alebo pre lezcov – samotárov. Avšak ak ste na ňom ešte neliezli, poproste náš personál o inštruktáž.

Bouldering

Parametre bouldrových lezeckých stien
Celková plocha
+/-180m2
Indoor
Sklon Max. Výška Plocha MOONBOARD
Výška Šírka Sklon
45° 4,5m +/-30m2 3,15m 2,44m 40°

Outdoor
Plocha Výška Šírka
+/-55m2 4,5m 30m
Bouldrové profily
Previs Mierny previs Brucho Mierny previs + výlez Kolmica
30° 17° 15° – 70° – 18° 15° a -6° 90°

Bouldristi si určite perfektne zalezú na novej outdoorovej bouldrovke s riadnymi pretekárskymi parametrami. Päť rôznych profilov tvoria šírku 30m a výšku 4,5m. Stena je pred dažďom zakrytá plachtou.

Avšak, ak by náhodou tanky padali k dispozícii je ešte 45-ka bohatá na chyty a štruktúry a vedľa nej veľmi populárny moonboard s LED svetielkami, ktoré podsvieťuje konkrétny boulder. A ak nepoznáte aplikáciu, tak ju určite sťahujte. Dopadisko je samozrejme zabezpečené žinenkami pre maximálnu bezpečnosť.

Pre deti

Na poschodí je pre deti menšia detská lezecká sekciá s krátkymi, kolmými alebo položenými príjemnými cestami a natiahnutými fixnými lanami. Na prízemí, na dohľad od kaviarne, je situovaný detský kútik s malou lezeckou stienkou.

Kaviareň, obchod a požičovňa

Kaviareň vám poskytne príjemný base camp pred lezením alebo tréningom tréningom. V ponuke máme okrem kávy, čaju, nealko nápojov a pivka aj športové doplnky v  podobe predtréningových, ako aj potréningových nápojov a tyčiniek.

Pri výbere správneho lezeckého výstroja či už v požičovni a lebo obchode vám poradí náš profesionálny personál.

Tešíme sa na vašu návštevu!