Náš Tím

Mnohí z nás majú vo svojom živote pomaly viac nalezené ako nachodené. Sme profesionálni lezci. Naše dlhoročné skúsenosti využijeme najmä na to, aby vás a vaše deti lezenie bavilo, mali z neho radosť a tešili sa na ďalšiu dávku.

  • Baša

Barbora, alebo Baša – ako ju na stene mnohí volajú, je momentálne študentkou špeciálnej pedagogiky. I preto ju najčastejšie môžete vidieť v prítomnosti našich najmenších lezcov v lezeckej škôlke, na krúžkoch či táboroch.

Samú seba považuje za milovníka kávy. Aj to bol dôvod, prečo sa rozhodla absolvovať baristické kurzy a tak obohatiť svoje vedomosť zo sveta kávy.

Baša rada skúša nové veci a samú seba posúva vpred. Okrem lezenia sa zaujímala o stredoveký šerm v novodobých podmienkach, konkrétne – športový šerm s dlhým mečom v kategórii HEMA (Historical European Martial Arts).

  • Štefan

„Leziem už tretím rokom stena či skala, na horách som ako doma hlavne v Malej Fatre. Mam rád snowboarding (preto ho aj učím cez zimu:), split-boarding, wakeboarding a samozrejme lezenie. Rád posúvam svoje ciele do výšin a nebránim sa ničomu novému.“

  • Tomáš

„Kamaráda Tomáše
strašně koušou kamaše.

Je si skoro jist,
že ho chtějí sníst.

Tom se toho hrozně lekl
tak je radši rychle svlékl.“

  • Ľubka

Ľubka, veľmi akčné toto žieňa. Dve deti, dva psy a tretí čerstvo narodený. …vlastne naopak, dva psy, dve deti a tretie čerstvo narodené. Plus manžel.

Ak by som musela prejsť v neskorej noci tmavou uličkou, chcela by som mať Ľubku aj s jej hnedým pásom (2.kju) tradičnej seishin karate škole po svojom boku. Svoje 6 ročné skúsenosti z trénovania ninja-detí teraz využíva na tréningoch malých pavúkov a v našej škôlke. Avšak stretnúť sa spolu môžete aj na kurzoch pre dospelých.

Aktuálne sa teší z nového prístatku a je na materskej. Svoj voľný čas (ak nejaký má), okrem lezeniu stihne venovať korčuľovaniu, jazde na koni a starostlivosti o psíkov.

  • Katka


Katka je nielen perfektná lezkyňa, ale aj vyštudovaná magisterka z UK v odbore telesná výchova a šport pre všetkých. V čase aktívneho lezenia si nie raz z majstrovstiev Slovenska odniesla medailu a bola aj členkou reprezentácie v skalnom lezení. Katke je veľmi blízka jóga, má rada kávu, čaje, korenie a s tým všetkým sa stretáva ayurveda o ktorú sa zaujíma. Len nedávno sa z nej stala čerstvá mamička a teší sa ako svoje nové cenné skúsenosti využije na hodinách lezeckej škôlky a krúžkoch pre deti.

  • Marek

Väčšina ľudí ho volá „Starý“, aj keď ním ešte nebol. Typ človeka, ktorý sa nenudí a v práci sa nikdy nezastaví, a ani nechce. Lezie, stavia, vyrába, projektuje, designuje a hlavne tu tomu šéfuje. Na jeho práci je vidieť množstvo cenných skúseností z lezenia, veď sa mu venuje od 14 rokov. Má rád windsurfing, cestovanie, rýchle autá a patrí medzi ľadové medvede. Na stene sa okrem iného stará aj o to, aby ste pravidelne mali vymyslené nové lezecké cesty.

  • Lenka

„Leziem, pretože ma to baví a napĺňa. Mám rada výzvy ťažkých ciest. Stráviť deň pod skalami, bojovať v ceste, to ma baví.”

Tým, ktorí sa lezeniu venujú, ju netreba obzvlášť predstavovať, ak by ste ju mali definovať dvoma slovami, tak je to jednoznačne vytrvalosť a tvrdá práca. (To sú tri. Ale viete, čo tým myslíme.) V lete ju môžete pravidelne vídať pod najťažšími lezeckými cestami a počas zimnej prípravy takmer každý večer na žilinskej K2-jke. Niekoľkonásobná majsterka Slovenska v lezení na obtiažnosť aj v boulderingu, celková víťazka niekoľkých sérií slovenského pohára. Na svojom konte má prvenstvá v ženských skalných výstupoch v rámci Slovenska i Čiech. Niekoľko rokov členka slovenskej reprezentácie.